Ви є тут
Головна › ПОРАДИ АДВОКАТІВ, або 7 основних правил, які рекомендовано знати при спілкуванні з працівниками правоохоронних органів (поліції, органів Державної фіскальної служби, СБУ, прокуратури, НАБУ)
ПОРАДИ АДВОКАТІВ, або 7 основних правил, які рекомендовано знати при спілкуванні з працівниками правоохоронних органів (поліції, органів Державної фіскальної служби, СБУ, прокуратури, НАБУ)
РЕКОМЕНДАЦІЇ при зверненні працівника правоохоронного органу до громадянина з вимогами вручити повістку, опитати або пройти з ним:
- Вимагайте у працівника правоохоронного органу пред’явити Вам службове посвідчення та запишіть його прізвище, ім’я, по батькові та дані службового посвідчення.
- На вимогу працівника правоохоронного органу надати будь-які пояснення – відмовляйтесь, оскільки дана процедура добровільна і відповідальність за відмову від дачі пояснень не передбачена.
- Обов’язок свідка – з’явитись на допит і дати правдиві показання передбачає те, щоб повістку вручали не менше ніж за 3 (три) дні до запланованих слідчих дій (наприклад, Вашого допиту як свідка).
- Якщо термін (до дати) виклику менше ніж 3 дні, одразу повідомляйте про незаконність даного виклику та поважність причини неприбуття (через відсутність часу на підготовку). Коли ставите свій підпис при отриманні будь-яких документів (наприклад, повістки) - завжди ставте фактичну дату і час його отримання.
- До початку допиту не давайте будь-яких пояснень та показань без адвоката, в тому числі ким і де працюєте, місце роботи, ваші телефони та телефони інших осіб. Відмовляйтесь від участі у слідчих діях без Вашого адвоката, вибраного вами за власним бажанням.
- Відмовляйтесь будь-куди йти або їхати з працівником правоохоронного органу без складання протоколу про Ваше затримання або пред’явлення ухвали слідчого судді про примусовий привід.
- Завжди майте при собі дані Вашого адвоката, щоб мати можливість негайно звернутись до нього за правовою допомогою.